Loading...

13-14 września – XXXIV Regaty Żeglarskie o „Srebrną Szeklę Zbąszynia”

2025-09-17T11:37:03+02:0017 września, 2025|Aktualności|

W dniach 13-14 września 2025 r. na Jeziorze Błędno odbyły się XXXIV Regaty Żeglarskie o „Srebrną Szeklę Zbąszynia” – Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego. Zawody rozegrano w czterech klasach: turystyczne jachty kabinowe, jachty otwartopokładowe, katamarany oraz Optymist. W sobotę odbyły się trzy wyścigi, w niedzielę rozegrano jeden wyścig finałowy.

Regaty rozpoczęły się od podniesienia bandery i powitania uczestników. W otwarciu wydarzenia uczestniczył również Zastępca Burmistrza Zbąszynia – Marek Orzechowski, który podkreślił znaczenie żeglarstwa dla lokalnej społeczności i aktywnego wypoczynku nad Jeziorem Błędno.

Turystyczne Jachty Kabinowe:

  • I miejsce: Sebastian i Kacper Dominiak – „I love sailing”

  • II miejsce: Tadeusz Piotrowski – „Pogwizd”

  • III miejsce: Piotr Woźny, Magdalena Woźna i Marta Woźna – „KMM”

Katamarany:

  • I miejsce: Łukasz Kostyra – NACRA 5.7

  • II miejsce: Łukasz Drabikowski i Agnieszka Wojak – DART

  • III miejsce: Krzysztof Firek – TOP CAT

Jachty otwartopokładowe:

  • I miejsce: Romuald i Adrian Szukała – 505

  • II miejsce: Tomasz i Jacek Budniak – 470

  • III miejsce: Kacper Haryjan – Laser

Optymist:

  • I miejsce: Jagna Pluszczyńska – ZKŻ Zbąszyń

  • II miejsce: Maja Maslej – FRAM Międzyrzecz

  • III miejsce: Anastazja Dub – ZKŻ Zbąszyń

Szczególne wyróżnienia otrzymali zwycięzcy wyścigów specjalnych. Zwycięzcą najliczniejszej klasy jachtów kabinowych i zdobywcą nagrody przechodniej „Srebrna Szekla Zbąszynia” została załoga Sebastiana i Kacpra Dominiaków na jachcie „I love sailing”. Z kolei triumfatorem wyścigu „Samotników” i zdobywcą przechodniej nagrody „Lampa nawigacyjna” został Sebastian Dominiak. Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepszym w poszczególnych klasach statuetki.

XXXIV Regaty o „Srebrną Szeklę Zbąszynia” po raz kolejny pokazały, że Jezioro Błędno i Gmina Zbąszyń to doskonałe miejsce dla miłośników żeglarstwa i aktywnego spędzania czasu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”