W dniach 13-14 września 2025 r. na Jeziorze Błędno odbyły się XXXIV Regaty Żeglarskie o „Srebrną Szeklę Zbąszynia” – Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego. Zawody rozegrano w czterech klasach: turystyczne jachty kabinowe, jachty otwartopokładowe, katamarany oraz Optymist. W sobotę odbyły się trzy wyścigi, w niedzielę rozegrano jeden wyścig finałowy.
Regaty rozpoczęły się od podniesienia bandery i powitania uczestników. W otwarciu wydarzenia uczestniczył również Zastępca Burmistrza Zbąszynia – Marek Orzechowski, który podkreślił znaczenie żeglarstwa dla lokalnej społeczności i aktywnego wypoczynku nad Jeziorem Błędno.
Turystyczne Jachty Kabinowe:
-
I miejsce: Sebastian i Kacper Dominiak – „I love sailing”
-
II miejsce: Tadeusz Piotrowski – „Pogwizd”
-
III miejsce: Piotr Woźny, Magdalena Woźna i Marta Woźna – „KMM”
Katamarany:
-
I miejsce: Łukasz Kostyra – NACRA 5.7
-
II miejsce: Łukasz Drabikowski i Agnieszka Wojak – DART
-
III miejsce: Krzysztof Firek – TOP CAT
Jachty otwartopokładowe:
-
I miejsce: Romuald i Adrian Szukała – 505
-
II miejsce: Tomasz i Jacek Budniak – 470
-
III miejsce: Kacper Haryjan – Laser
Optymist:
-
I miejsce: Jagna Pluszczyńska – ZKŻ Zbąszyń
-
II miejsce: Maja Maslej – FRAM Międzyrzecz
-
III miejsce: Anastazja Dub – ZKŻ Zbąszyń
Szczególne wyróżnienia otrzymali zwycięzcy wyścigów specjalnych. Zwycięzcą najliczniejszej klasy jachtów kabinowych i zdobywcą nagrody przechodniej „Srebrna Szekla Zbąszynia” została załoga Sebastiana i Kacpra Dominiaków na jachcie „I love sailing”. Z kolei triumfatorem wyścigu „Samotników” i zdobywcą przechodniej nagrody „Lampa nawigacyjna” został Sebastian Dominiak. Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepszym w poszczególnych klasach statuetki.
XXXIV Regaty o „Srebrną Szeklę Zbąszynia” po raz kolejny pokazały, że Jezioro Błędno i Gmina Zbąszyń to doskonałe miejsce dla miłośników żeglarstwa i aktywnego spędzania czasu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!




































