Gmina Zbąszyń z przyjemnością informuje, że zakończyła realizację przedsięwzięcia pn. „ Modernizacja Energetyczna Budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Zbąszyń”
Z uwagi na najwyższą frekwencję w Wyborach Parlamentarnych w 2023 Gmina Zbąszyń mogła brać udział w naborze ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w ramach programu „ Modernizacja Energetyczna Budynku Ochotniczej Straży Pożarnej”. W naborze tym Gminie Zbąszyń przyznano dotację w łącznej kwocie 500 000,00. Środki te posłużyły do poprawy stanu wszystkich ośmiu remiz: OSP Chrośnica, OSP Łomnica, OSP Nądnia, OSP Przyprostynia, OSP Nowa Wieś Zbąska, OSP Stefanowo, OSP Strzyżewo, OSP Zakrzewko.
Zrealizowana inwestycja dotyczyła montażu paneli fotowoltaicznych wraz z magazynem energii, oraz ocieplenie ścian, wymianę bram i drzwi.













