W związku z prognozowanymi mrozami zwracam się do mieszkańców z prośbą o wzmożoną uwagę. Niskie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, chorych i samotnych. Zachęcam do zainteresowania się sytuacją samotnie mieszkających sąsiadów czy osób mieszkających w pobliżu. Warto sprawdzić, czy mają one zapewnione ogrzewanie i podstawowe potrzeby. Nie ignorujmy sygnałów mogących świadczyć o wychłodzeniu organizmu, dlatego zwracajmy uwagę na osoby przebywające długo na zewnątrz w trudnych warunkach pogodowych, być może nie mają gdzie się udać i potrzebują pomocy. Szczególnej troski wymagają osoby bezdomne oraz niemające stałej opieki. Każda nasza reakcja ma ogromne znaczenie. W przypadku zauważenia niepokojących sytuacji prosimy o zgłaszanie ich do Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszyniu lub Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu. W nagłych przypadkach należy niezwłocznie dzwonić pod numer alarmowy 112. Zima to czas, w którym szczególnie liczy się solidarność międzyludzka. Wspólna troska może zapobiec niebezpiecznym sytuacjom, a każdy gest życzliwości ma szczególne znaczenie.
Dziękuję za czujność, empatię i troskę o bezpieczeństwo innych.
Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński












