Loading...

Nie bądź obojętny!

2026-01-05T13:58:08+01:005 stycznia, 2026|Aktualności|

W związku z prognozowanymi mrozami zwracam się do mieszkańców z prośbą o wzmożoną uwagę. Niskie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, chorych i samotnych. Zachęcam do zainteresowania się sytuacją samotnie mieszkających sąsiadów czy osób mieszkających w pobliżu. Warto sprawdzić, czy mają one zapewnione ogrzewanie i podstawowe potrzeby. Nie ignorujmy sygnałów mogących świadczyć o wychłodzeniu organizmu, dlatego zwracajmy uwagę na osoby przebywające długo na zewnątrz w trudnych warunkach pogodowych, być może nie mają gdzie się udać i  potrzebują pomocy. Szczególnej troski wymagają osoby bezdomne oraz niemające stałej opieki. Każda nasza reakcja ma ogromne znaczenie. W przypadku zauważenia niepokojących sytuacji prosimy o zgłaszanie ich do Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszyniu lub Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu. W nagłych przypadkach należy niezwłocznie dzwonić pod numer alarmowy 112.  Zima to czas, w którym szczególnie liczy się solidarność międzyludzka. Wspólna troska może zapobiec niebezpiecznym sytuacjom, a każdy gest życzliwości ma szczególne znaczenie.
Dziękuję za czujność, empatię i troskę o bezpieczeństwo innych.

Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński

 

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”