Loading...

Nowe miejsca dla maluchów – podpisano umowę na rozbudowę żłobka w Zbąszyniu

2025-12-08T14:30:52+01:008 grudnia, 2025|Aktualności|

Po dwóch przetargach i negocjacjach cenowych, w piątek 8 grudnia Burmistrz podpisał umowę na rozbudowę żłobka samorządowego w Zbąszyniu. Firma Budowlana p. Piotra Poniedziałka z Kargowej (wybudował obecny żłobek) zrealizuje rozbudowę tej placówki za kwotę 1.949.780,05 zł. Nowe skrzydło budynku o powierzchni 250 m2 zostanie dobudowane w miejscu istniejącego parkingu i zawierać będzie dodatkową salę dla kolejnych 16 maluchów, wózkarnię, szatnię i pełne zaplecze kuchenne. Placówka będzie wyposażona w niezależne ogrzewanie. Wejście do żłobka, zlokalizowane pomiędzy częścią obecną i nową zyska zadaszenie. Całość uzupełni ciekawa elewacja i wymagany przepisami pożarowymi plac z kostki brukowej. Termin wykonania prac – 6 miesięcy od podpisania umowy. Gmina uzyskała wysokie dofinansowanie w kwocie 1.132.151,04 zł ze środków KPO.

Przypomnijmy : placówka powstała w 2019 r. w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +”. W budynku utworzono 3 oddziały żłobkowe 16 osobowe, pomieszczenia administracyjne, małe zaplecze kuchenne, pomieszczenia techniczne i porządkowe oraz higieniczno-sanitarne. Zakupione zostały meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Całkowita wartość inwestycji wyniosła wtedy 1.374.002,33 zł, a w ramach umowy dotacji pozyskano środki finansowe w wysokości 899.239,14 zł. Pozyskano też środki z Unii Europejskiej w ramach WRPO w kwocie 913.895,95 zł. w celu realizacji projektu pn. „Gmina Zbąszyń dla maluchów !”. Pieniądze te przeznaczono częściowo na roboty budowlane, w tym związane z utworzeniem placu zabaw, a w przeważającej większości na pierwszy rok funkcjonowania placówki. W 2024r. obchodziliśmy Jubileusz 5- lecia działalności Żłobka, który zapewnia nie tylko wszechstronny rozwój każdego dziecka, ale umożliwia rodzicom powrót na rynek pracy.

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”