Loading...

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Gdzie Powiewa Biało-Czerwona”

2026-05-19T10:14:48+02:0019 maja, 2026|Aktualności|

W ramach tegorocznych obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej już po raz czwarty zorganizowany został Gminny Konkurs Fotograficzny, który tym razem odbył się pod hasłem „Gdzie Powiewa Biało-Czerwona”. Zainteresowanie wydarzeniem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, a mieszkańcy przesłali łącznie aż 46 wyjątkowych prac, wykazując się ogromną kreatywnością oraz patriotycznym zmysłem.

Przed uroczystym ogłoszeniem wyników odbyło się oficjalne posiedzenie komisji konkursowej. Jury miało przed sobą niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom artystyczny tegorocznych fotografii był bardzo wysoki. Po wnikliwej analizie wyłoniono laureatów miejsc na podium oraz przyznano wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zdobyła Zofia Fojut ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu, drugie miejsce zajął Kacper Buła z tej samej placówki, a na trzecim miejscu uplasował się Asad Irgashev reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyprostyni. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu: Hanna Kaczmarek, Maja Koza, Liliana Kuraś, Hannah Roczniak oraz Nadia Wittke.

W kategorii klas 4-8 na najwyższym stopniu podium stanęły Lena Dudek i Oliwia Dudek ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu. Drugie miejsce wywalczyła Lena Mielcarek, a trzecie Marcjanna Basińska – obie również ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu. Wyróżnienia w tej grupie przyznano Zofii Chłopkowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrośnicy, Kacprowi Kańdule z tej samej szkoły, Gabrieli Krupie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także Szymonowi Nowakowi i Michalinie Janik ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów oraz wyróżnionych odbyło się w piątek, 15 maja 2026 roku. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulując jednocześnie doskonałego fotograficznego oka i zmysłu, a także wszystkim szkołom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie.

Wszystkie konkursowe fotografie można podziwiać na specjalnej wystawie zorganizowanej tuż przy szkole. Już dziś zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

Organizatorki konkursu Renata Śron oraz Beata Wygrys-Kupińska.

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”