13 grudnia 2025 roku na sali wiejskiej w Strzyżewie odbyło się tradycyjne Spotkanie opłatkowe, organizowane przez Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Zbąszyniu.
Podczas uroczystości nie zabrakło ciepłych słów i świątecznych życzeń. Do uczestników zwrócili się m.in. Prezes Gminnego Związku Rolników Rafał Genderka, Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński oraz Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński, podkreślając znaczenie współpracy, tradycji i wzajemnego wsparcia.
Spotkanie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów, który wprowadził wszystkich uczestników w świąteczny nastrój.
Była to okazja nie tylko do wspólnego dzielenia się opłatkiem, ale także do integracji mieszkańców gminy oraz podtrzymania lokalnych tradycji.


























