25 listopada w Warszawie odbyły się dwa spotkania, w trakcie których omówiono najważniejsze zagadnienia, które dotyczyły również naszej gminy. W spotkaniach udział wzięli Marcin Brambor – Burmistrz Nowego Tomyśla, Tomasz Kurasiński – Burmistrz Zbąszynia, Krzysztof Górny – Prezes Zarządu Powiatowego PSL oraz przedstawiciele Nowotomyskiej Izby Gospodarczej i lokalnych firm.
Delegację przyjął Minister Sportu Jakub Rutnicki. Omówiono zakres inwestycji sportowych przewidzianych do realizacji w najbliższych latach, w szczególności w naszej gminie dotyczących budowy sali sportowej przy szkole podstawowej w Chrośnicy i przy nowooddanej do użytku szkole w Nądni. Jeśli warunki finansowania pozwolą, w kolejnym roku w Nądni powstanie również boisko wielofunkcyjne (tzw. Czerwony Orlik).
W Ministerstwie Energii rozmowy z p. Ministrem Miłoszem Motyką, któremu towarzyszył Senator Jan Filip Libicki i Bartosz Kobus, dotyczyły stabilności dostaw gazu i energii elektrycznej oraz potrzeb lokalnych przedsiębiorców i samorządów. Uczestnicy podkreślali, że pewne i przewidywalne dostawy energii są kluczowe dla rozwoju regionu i komfortu mieszkańców.


















