Loading...

Spotkanie w Ministerstwie Energii oraz Sportu i Turystyki

2025-11-28T07:37:11+01:0028 listopada, 2025|Aktualności|

25 listopada w Warszawie odbyły się dwa spotkania, w trakcie których omówiono najważniejsze zagadnienia, które dotyczyły również naszej gminy. W spotkaniach udział wzięli Marcin Brambor – Burmistrz Nowego Tomyśla, Tomasz Kurasiński – Burmistrz Zbąszynia, Krzysztof Górny – Prezes Zarządu Powiatowego PSL oraz przedstawiciele Nowotomyskiej Izby Gospodarczej i lokalnych firm.

Delegację przyjął Minister Sportu Jakub Rutnicki. Omówiono zakres inwestycji sportowych przewidzianych do realizacji w najbliższych latach, w szczególności w naszej gminie dotyczących budowy sali sportowej przy szkole podstawowej w Chrośnicy i przy nowooddanej do użytku szkole w Nądni. Jeśli warunki finansowania pozwolą, w kolejnym roku w Nądni powstanie również boisko wielofunkcyjne (tzw. Czerwony Orlik).

W Ministerstwie Energii rozmowy z p. Ministrem Miłoszem Motyką, któremu towarzyszył Senator Jan Filip Libicki i Bartosz Kobus, dotyczyły stabilności dostaw gazu i energii elektrycznej oraz potrzeb lokalnych przedsiębiorców i samorządów. Uczestnicy podkreślali, że pewne i przewidywalne dostawy energii są kluczowe dla rozwoju regionu i komfortu mieszkańców.

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”