W czwartek, 3 lipca 2025 r., odbyło się drugie spotkanie dotyczące zamkniętego mostu w Strzyżewie. Starosta Andrzej Wilkoński przedstawił plan działań. Zapowiedziano, że dokumentacja i szczegółowe rozwiązania techniczne mają być gotowe do połowy listopada, a realizacja remontu zakończy się do maja 2026 r. Terminy te są bardzo szybkie, ponieważ most w Strzyżewie został uznany za inwestycję priorytetową.
Ze względu na brak możliwości zastosowania tymczasowego mostu wojskowego, rozważane są inne rozwiązania, które umożliwiłyby wcześniejsze przywrócenie ruchu dla pojazdów do 3,5 tony – tymczasowo, do momentu rozpoczęcia prac związanych z remontem. Wśród propozycji znalazła się sugestia burmistrza Zbąszynia, aby tymczasowo wzmocnić nawierzchnię mostu poprzez nałożenie blachy stalowej. Mieszkańcy zgłosili również swoje pomysły i oczekiwania, a starosta zapewnił, że wszystkie przedstawione rozwiązania zostaną skonsultowane z projektantem – zarówno pod względem technicznym, jak i bezpieczeństwa.
Podczas spotkania sołtys Ryszard Zając zwrócił uwagę na zły stan techniczny wiaduktu zlokalizowanego przy cmentarzu komunalnym. Obiekt posiada widoczne pęknięcia, dlatego mieszkańcy postulowali o podjęcie prewencyjnych działań zabezpieczających.
Po omówieniu kwestii związanych z kluczową inwestycją jaką jest most, przegłosowano skorygowany projekt oznakowania w obrębie remizy strażackiej, który był wcześniej konsultowany z mieszkańcami Strzyżewa. Większość mieszkańców spotkania opowiedziała się za zmianą oznakowania, która wpłynie na poprawę organizacji ruchu i zwiększenie bezpieczeństwa.























