Loading...

Spotkanie Wigilijne mieszkańców Łomnicy i Przychodzka

2025-12-16T09:11:32+01:0016 grudnia, 2025|Aktualności|

14 grudnia 2025 roku na sali wiejskiej w Łomnicy odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne mieszkańców Łomnicy oraz Przychodzka, zorganizowane przez sołtys wsi Łomnica Bożenę Kwaśnioch oraz radną Rady Miejskiej Zbąszynia Annę Droglę.

Wydarzenie było okazją do wspólnego przeżywania świątecznego czasu oraz integracji lokalnej społeczności. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów, który na zaproszenie organizatorów zaprezentował kolędy i pastorałki. Wspólne kolędowanie wprowadziło uczestników w świąteczny nastrój i podkreśliło wyjątkowy charakter spotkania.

Po części artystycznej uczestnicy zasiedli przy wspólnym stole, gdzie serwowane były tradycyjne potrawy wigilijne. Ważnym momentem wydarzenia było dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie świątecznych i noworocznych życzeń.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbąszynia Paweł Michałowski, Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz Ksiądz Proboszcz Tomasz Morzycki.

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”