Loading...

Spotkanie z sołtysami z okazji Dnia Sołtysa

2026-03-12T12:29:44+01:0012 marca, 2026|Aktualności|

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa – święto osób, które na co dzień pełnią bardzo ważną rolę w życiu lokalnych społeczności. Z tej okazji w dniu 11.03.2026 r. w Zbąszyniu odbyło się spotkanie z Sołtysami z terenu naszej Gminy, podczas którego Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński wraz z Zastępcą Burmistrza Markiem Orzechowskim oraz Sekretarzem Marcinem Hoffmanem wręczyli listy gratulacyjne, dziękując za ich pracę i zaangażowanie.

Sołtysi, wspólnie z radami sołeckimi, odgrywają ważną rolę w życiu lokalnych społeczności. Reprezentują mieszkańców swoich miejscowości, angażują się w sprawy sołectw oraz współpracują z samorządem przy realizacji różnych inicjatyw na rzecz rozwoju wsi.

Podczas spotkania Burmistrz Zbąszynia podkreślił, jak ważna jest codzienna praca sołtysów i rad sołeckich, wyrażając jednocześnie wdzięczność za poświęcony czas i zaangażowanie oraz życząc wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanych inicjatyw.

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”