Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński informuje, że zgodnie z przekazanymi nam informacjami wszystko jest na dobrej drodze i od 1 stycznia 2026 roku do Gminy Zbąszyń wracają świadczenia ginekologiczne finansowane ze środków publicznych.
Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił rozstrzygnięcie postępowania konkursowego na świadczenie usług medycznych w zakresie Położnictwa i Ginekologii w powiecie nowotomyskim. Jako realizatora świadczeń na terenie naszej Gminy wskazano Lekarza Rodzinnego RCZ Sp. z o.o.
Obecnie trwają procedury związane z podpisaniem umowy pomiędzy podmiotem a NFZ.
Podmiot, który od 1 listopada 2024 r. świadczy w Zbąszyniu usługi lekarza rodzinnego, od nowego roku poszerzy ofertę o tak istotny dla mieszkanek zakres, w szczególności dla kobiet w ciąży. W ramach świadczeń Lekarz Rodzinny RCZ zapewni dostęp do dwóch lekarzy specjalistów ginekologii, wspieranych przez położną.
Świadczenia będą realizowane w Zbąszyniu, przy ul. Na Kępie 3, w budynku Regionalnego Centrum Zdrowia.
Więcej szczegółów – w tym informacje o terminach przyjęć w styczniu – powinno pojawić się pod koniec grudnia. Aktualne komunikaty publikowane będą na stronie internetowej Lekarza Rodzinnego RCZ: www.poz-zbaszyn.pl













