W dniu 7 listopada 2025 w Gminie Zbąszyń odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów. Na podstawie uchwały Rady Miejskiej nr 35/343/13 przyznane zostały stypendia Burmistrza Zbąszynia za szczególne osiągnięcia dla:
-
Zofii Obst – młodej artystki ludowej, laureatki Grand Prix Burmistrza Zbąszynia podczas 51. Biesiady Koźlarskiej,
-
Martyny Trocholepszej – za znaczące sukcesy sportowe na arenie ogólnoświatowej,
-
Niny Bujnowskiej – za znaczące osiągnięcia w siatkówce plażowej oraz siatkówce halowej.
Wręczenia stypendiów dokonali Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Michałowskim.
Po uroczystym wyróżnieniu stypendystów, Rada Miejska przystąpiła do obrad XVII sesji. Radni podjęli szereg uchwał, które dotyczą m.in. planowania przestrzennego, zmian w budżecie gminy, programów współpracy z organizacjami społecznymi oraz strategii rozwoju lokalnego.

























