Majowe obrady Rady Miejskiej Zbąszynia miały wyjątkowy charakter. Sesja rozpoczęła się od uhonorowania wybitnego młodego talentu, po czym radni przeszli do głosowań nad uchwałami dotyczącymi m.in. regulaminu Plaży „Łazienki”, wyznaczenia sezonu kąpielowego oraz rozbudowy oczyszczalni ścieków i cmentarza.
Początek XVII sesji należał do Macieja Mańkowskiego. Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Katarzyną Rzepą wręczyli młodemu artyście list gratulacyjny oraz upominek, dziękując za reprezentowanie naszej gminy na prestiżowych scenach muzycznych. Zgromadzeni na sali radni oraz goście mieli okazję usłyszeć krótką prezentację muzyczną w jego wykonaniu. Brzmienie gitary Macieja było doskonałym, energetycznym wstępem do dalszej części obrad.
Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie oraz stworzenie wspaniałych możliwości rozwoju młodzieży Pani Dyrektor Julicie Skowrońskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Zbąszyniu oraz nauczycielowi gry na gitarze, Panu Wiesławowi Kuśnierczakowi.
Szczegółowe informacje oraz pełna treść uchwał dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zbąszyń.























