Loading...

XXIII sesja Rady Miejskiej Zbąszynia

2026-06-02T13:44:27+02:002 czerwca, 2026|Aktualności|

W dniu 2 czerwca 2026 roku w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zbąszyniu odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej Zbąszynia. Dzisiejsze posiedzenie miało charakter sesji absolutoryjnej.

Głównym punktem obrad było podsumowanie działalności organu wykonawczego za ubiegły rok. Zgodnie z procedurą, radni dokonali rozpatrzenia raportu o stanie Gminy Zbąszyń za 2025 rok. Po przedstawieniu dokumentu przeprowadzona została debata nad zaprezentowanym raportem, po której Radni Rady Miejskiej Zbąszynia przystąpili do głosowania w sprawie udzielenia Burmistrzowi Zbąszynia wotum zaufania.

Kolejną kluczową część sesji stanowiła procedura absolutoryjna, związana z finansami Gminy. Radni zapoznali się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2025 rok, sprawozdaniem finansowym oraz opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej. Efektem tych prac było oficjalne zatwierdzenie przedstawionych dokumentów finansowych oraz podjęcie uchwały o udzieleniu Burmistrzowi Zbąszynia absolutorium za 2025 rok.

Obrady zakończyły się podjęciem decyzji w sprawie kilku uchwał bieżących.

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”