W jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Zbąszyń zakończyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze. We wszystkich jednostkach odbyły się już spotkania podsumowujące działalność za rok 2025, podczas których przedstawiono sprawozdania z działalności oraz sprawozdania finansowe, a także omówiono plany działań na rok 2026.
Podczas zebrań przeprowadzono również wybory zarządów na kolejne kadencje oraz dokonano wręczenia wyróżnień i podziękowań za działalność na rzecz jednostek.
📍 OSP Stefanowo – 28 lutego 2026 r.
Wybrany Zarząd:
• Prezes – Tomasz Piechowiak
• V-ce Prezes – Kacper Konieczek
• Naczelnik – Przemysław Sander
• Sekretarz – Zbigniew Jankowiak
• Skarbnik – Stanisław Kaczmarek
📍 OSP Przyprostynia – 7 marca 2026 r.
Wybrany Zarząd:
• Prezes – Marek Kliemann
• V-ce Prezes – Jakub Solarczyk
• Naczelnik – Jacek Kliemann
• Z-ca Naczelnika – Rafał Maniecki
• Sekretarz – Martin Urbański
• Skarbnik – Mariusz Brychcy
📍 OSP Strzyżewo – 7 marca 2026 r.
Wybrany Zarząd:
• Prezes – Dariusz Grzeszkowiak
• Naczelnik – Damian Piter
• Skarbnik – Joanna Piter
• Sekretarz – Sebastian Mirek
📍 OSP Chrośnica – 14 marca 2026 r.
Wybrany Zarząd:
• Prezes – Honorata Bedła
• Wiceprezes – Naczelnik – Łukasz Gajewski
• Z-ca Naczelnika – Mirosław Klemke
• Sekretarz – Krzysztof Piątek
• Skarbnik – Michał Nowak
Zebrania sprawozdawczo-wyborcze stanowią ważny element funkcjonowania jednostek OSP, pozwalający na podsumowanie dotychczasowych działań oraz wyznaczenie kierunków na kolejne lata.
Tegoroczny cykl zebrań w Gminie Zbąszyń został już zakończony, obejmując wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych na jej terenie.
Dziękujemy wszystkim druhnom i druhom za zaangażowanie, gotowość do niesienia pomocy oraz codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Zbąszyń.





































