Loading...

Zbąszyńscy wędkarze ponownie na zawodach wędkarskich w Groß Lindow

2026-05-14T08:07:03+02:0012 maja, 2026|Aktualności|

10 maja 2025 roku w niemieckim Groß Lindow odbyły się tradycyjne zawody wędkarskie, w których od lat uczestniczy także Koło Wędkarskie nr 1 w Zbąszyniu. Zawody rozegrano na historycznym Kanale Fryderyka Wilhelma, łączącym Odrę i Sprewę.

Dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda, a rywalizacja przebiegała w przyjaznej i sportowej atmosferze. Bardzo dobry wynik osiągnęła pani Lidia Bocherek, która zajęła 3 miejsce w kategorii kobiet, uzyskując jednocześnie najwyższy wynik spośród uczestników reprezentujących zbąszyńskie koło wędkarskie.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Koła Wędkarskiego nr 1 w Zbąszyniu na czele z Prezesem Andrzejem Bocherkiem. Gminę Zbąszyń reprezentowali Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński oraz Zastępca Burmistrza Marek Orzechowski.

Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów za zaproszenie oraz wieloletnią współpracę partnerską, w szczególności dla Prezesa koła „Linde 35” pana Wolfganga Roßlanda oraz pana Burkharda Kiesela.

Przy okazji spotkania zaproszono niemieckich partnerów na coroczny Turniej o Puchar Burmistrza Zbąszynia, który odbędzie się 26 lipca 2026 roku w Zbąszyniu.

Loga partnerów

Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu: „Rozwój elektronicznych usług publicznych w ramach partnerstwa projektowego na terenie gminy Zbąszyń oraz Miasta Gniezno.”